|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Pot Set |
| Applicable Range: | General |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Item Name |
Stainless Steel Frying Pan |
| Shape | Straight bottom |
| Material | 201SS |
| Body thickness | 0.8 mm |
| Bottom | capsule:1.0 mm alu + # 430 induction bottom; stamped bottom logo |
| Finishing | inside body blue color non stick coating, outside satin finished |
| Handle & knob | copper wire gold-plated handle with riveted |
| size | 28x5cm Coating Frypan without lid |


